TORPADO JALGRATTAD

Tehniline tugi

Tel.  50 51 209

ESIRATTA KINNITAMINE


Esiratta kinnitamiseks tuleb esmalt vabastada esipidur. Selleks tuleb vajutada pidurihoovad kokku ning vabastada tross. Vajutada tuleb pidurihoobasid, mitte pidurilinki, millest toimub pidurdamine. Seejärel on võimalik paigaldada esiratas ning kinnitada eksentrikuga.

Eksentrik on esiratta kinnitamiseks, mis tuleb panna läbi esiratta võllis oleva ava ning paigaldada teise otsa eksentriku mutter.

Kinnitamiseks tuleb keerata eksentriku mutter raami vastu ning seejärel u.2-3 pööret tagasi ja seejärel pigutada eksentrik. Pingutamine toimub käega vajutades eksentriku hooba esiratta poole ning selleks ei tohi kasutada haamrit.

Seejärel tuleb kinnitada esipidur.

Alati kui alustate sõitu kontrollige esiratta kinnitus.

PIDURITE REGULEERIMINE

Selleks, et piduriklotsid oleksid jooksu suhtes keskel ning pidurdamine ühtlane, tuleb vajadusel pidureid reguleerida.

Reguleerimiskruvid asuvad piduri kinnituspoldi kõrval risti raamiga.

Kui piduriklotsi on vaja jooksule lähemale, tuleb reguleerimiskruvi keerata  päripäeva.

Kui piduriklotsi on vaja jooksust eemale, tuleb reguleerimiskruvi keerata vastupäeva.

Eelpool kirjeldatud viisil toimub piduriklotside jooksu suhtes tsentrisse reguleerimine.

PEDAALIDE KINNITAMINE

 


Pedaalide kinnitamisel on oluline jälgida, et parempoolse tähistusega pedaal (R) kinnitatakse parema vända külge ning vaskpoolse tähistusega  pedaal (L) vasaku vända külge.Tähis asub pedaali keermepoolses otsas.Vasak pedaal kinnitub vända külge vasakpoolse keermega st. kinnitamiseks tuleb keerata vastupäeva.Parempoolne pedaal kinnitub vända külge parempoolse keermega st. kinnitamiseks tuleb keerata päripäeva.Mõningate rataste puhul tuleb kasutada tavapärasest õhemaid võtmeid, kuna pedaali ja vända vahe on kitsas.

JALGRATTA LENKSU KINNITAMINE