Milline elektriratas valida?

Milline elektriratas valida?

Milline elektriratas valida?

Kui soovid kasutada jalgratast igapäevase transpordivahendina ja soovid sõita mugavalt ning ülemäära mitte pingutades, on elektriratas ideaalne valik.

Ei ole vahet, kas sõidad vastu tuult või ülesmäge, kuna elektrimootor viib sind hõlpsasti edasi. Mootori võimsust saad mugavalt lenksul olevast juhtpuldist ise reguleerida. Samas soovi korral saad elektriratast kasutada ka täiesti tavapärase jalgrattana, valides mootori võimsusastme “0”.

Elektrirattaga jõuad tööle ka kõige palavamal suvepäeval ilma higistamata ning puhanuna. Lisaks veel tõenäoliselt oluliselt kiiremini, kui autoga tipptunni ummikutes liigeldes. Ja mis ei ole vähe oluline sa ei kuluta kütusele mitte midagi!

Millist tüüpi elektriratast valida?

Kas valida maastiku või linnaratas? Üldjuhul transpordivahendina kasutades on mõistlik valida linnaratast. Kõigil elektrilistel linnaratastel on tavapärase linnarattaga võrreldes oluliselt laiemad rehvid ning nendega saad sõita ka kruusateel. Kui aga on vaja liigelda ka metsarajal, siis tuleks valida elektriline maastikuratas, kuna selle juhitavus tehnilistel lõikudel on parem. Samas tuleks arvestada, et maastikuratta sõiduasend on sportlikum ning sirge seljaga sõita ei saa.

Elektriratast ostes jälgi ka kindlasti aku mahtuvust, sest see määrab distantsi, mida saad läbida ühe laadimisega. Elektriratastel on ka aku paigutus eri mudelitel erinev. Soodsama hinnaklassi elektriratastel on aku üldjuhul taga pakiraami all. Veidi kallima hinnaklassi puhul on üldjuhul aku raami sisse integreeritud. Kõigil Altan Team´i poolt pakutavatel elektriratastel on võimalik aku lihtsasti eemaldada ning viia eraldi ruumi laadima. Samas on aku jalgratta peal lukustatud ning ei pea varguse suhtes muret tundma.

Elektriratta jõuülekande süsteemid

Elektriratastel kasutatakse veel lisaks kahte erinevat jõuülekande süsteemi. Soodsama hinnaklassi puhul kasutatakse tagaratta sees olevat mootorit ning veidi kallimatel mudelitel on keskmootor, mis annab jõuülekande väntadele. Tagarattas oleva mootori puhul ongi tagaratas vedav jõuallikas ning mootor töötab automaatselt, kui vändata. Samas ei ole oluline, kui palju jõudu rakendada, vaid et jalad kergelt liiguksid. Keskmootori puhul on abistavaks jõuülekndeks väntamist hõlbustav mootor ning siinkohal on oluline ka aktiivselt väntamine.

Igapäevaselt on üldjuhul mugavam kasutada tagarattas olevat mootorit, kuna nii saab kõige hõlpsamalt edasi ilma ülemäära väntamata.

Võrreldes näiteks elektritõukerattaga, ei jää sa kunagi elektrirattaga tee peale, kui aku tühjaks saab. Tühja aku korral saad elektrirattaga sõita kui tavalise jalgrattaga ning jõuad alati sihtpunkti. Samas loomulikult võtab elektriratas hoiustamiseks oluliselt rohkem ruumi. Siinkohal tasub kaaluda ka kokkupandavat elektriratast, mida saad hõlpsasti kompaktselt kokku panna.

Lõpetuseks võib öelda, et elektriratas on üks mugavamaid ja keskkonnasäästlikumaid liikumisvahendeid ning tänaseks on ka hinnad üsna soodsad. Vaata siit Altan Team poolt pakutavaid elektrirattaid ning tunne rõõmu liikumisest ilma fossiilsetele kütustele kulutamata. Elektriratas on kindlasti üks kiiremini tasuvamaid investeeringuid.

Kui Sul on lisaks küsimusi, võta meiega ühendust ning aitame teha just Sulle sobiliku valiku.

Altan Team kontakt

Oled oodatud ka meie salongi Reti tee 11, Peetri. Palun anna eelnevalt enda tulekust teada.

Altan Team  – 17 aastat kogemust ning klientide usaldust!

Elektrirattad

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga