Kui suurt jalgratast valida?

Kui suurt jalgratast valida

Kui suurt jalgratast valida?

Jalgrattaga sõites peaks alati tundma rõõmu, seega on oluline tagada sõidu mugavus ja turvalisus. Õige jalgratta suuruse valik on selles oluline tegur. Seega kindlasti peaksid saama vastuse küsimusele, kui suurt jalgratast valida?

  1. Jalgratta tüübi valik

Õige jalgratta valimine võib tekitada mitmeid küsimusi. Esimene küsimus on alati, mis tüüpi jalgratas valida? Jalgratta tüüp määrab sõidu asendi. Kõige madalam sõiduasend on loomulikult maanterattaga, kuna seal on voolujoonelisus kõige olulisem. Üsna sportlik on ka sõiduasend hübriid- ja maastikuratastel. Kui on soov sõita sirge seljaga, siis tuleks kindlasti valida linnaratas.

Vaata lisaks: Milline jalgratas valida?

  1. Õige jalgratta suuruse valik

Õige jalgratta raami suurus tagab jalgrattal istudes õige kaalu jaotuse ning koormuse kätele ja sadulale. Kui kaalu jaotus on õige, siis ei teki ka jalgrattaga sõites staatilist väsimust. Oluline on teada, et raami suuruse muutusega muutub ka jalgratta raami pikkus. Seega mida suurem on jalgratta raam, siis ka seda pikem. Miks on see oluline? Kui jalgratas on näiteks liiga suur, siis on see ka liiga pikk ning seega jääb ka lenks liiga kaugele. Nii ei saavutata õiget sõiduasendit ning tekib sõidu ajal staatiline koormus ning jalgrattasõit on ebamugav. Loomulikult on analooogne probleem ka liiga madala raamiga jalgratta puhul.

Kui suurt jalgratast valida

Kuidas mõõta jalgratast ehk raami suurust? Raami suurust ehk kõrgust mõõdetakse väntade laagri st. keskjooksu tsentrist kuni vertikaalse raami toru ülemise punktini (Skeemil A). Sõltuvalt jalgratta tüübist ning raami geomeetriast võivad olla siinkohal erinevad mõõtmise reeglid. Näiteks võistlusratastel võib see olla sõltuvalt raami kujust täiest erinev, kui antud skeemil. Sel juhul tasub alati eelnevalt müüjaga nõu pidada. Kõik jalgrattad, mis on toodetud Euroopas antakse raami suurus sentimeetrites. Kui raami kõrgus on antud tollides, siis on ratas toodetud üldjuhul Aasia riikides.

Lasterataste puhul on määratud suurused ratta läbimõõdu järgi.

Vaata siit kõiki lasterattaid ning vali sobilik.

  1. Sadula kõrgus ja sõiduasend

Sadula kõrgus on samuti üks olulisemaid küsimusi, et rattasõit oleks mugav. Kõrgus peaks olema reguleeritud nii, et kui jalg on pedaalil ja vänt on alumises asendis, siis jalg ei ole täiesti sirge nö. lukustatud asendis. Jalg peaks jääma kergelt kõverdatud. Kui sadul on liiga kõrge siis sellega tekib mitu probleemi. Esiteks ei ole piisavalt jõudu vändata ning teiseks istmik ning jalgevahe hakkab hõõruma.

Sõiduasendi seadistamisel on ka oluline, et sadula nurk oleks õige. Ka see on igal jalgrattal seadistatav. Kui sadula ots jääb liiga alla, siis tekib surve kätele ning sõidu ajal väsivad käed isegi kiiremini kui jalad.

Seega mugav jalgrattasõit algab õige jalgratta tüübi valikust ning sellele järgneb sobiliku jalgratta suuruse ja kindlasti õige sõiduasendi seadistamine.

Selleks, et saaksid valida endale sobiliku jalgratta suuruse oleme kirjutanud iga toote juurde ka sõitja pikkuse vahemiku. Juhul kui tekib lisaks küsimusi, siis võta meie ühendust siin Altan Team kontakt või tule meie salongi ning aitame teha õige valiku. Meie töötajatel on üle 20 aastane kogemus jalgratastega ja me aitame seadistada ka õige sõiduasendi. Pea meeles, et rattasõit peab olema mugav ning pakkuma rõõmu!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga