Milline jalgratas lapsele valida?

Milline jalgratas lapsele valida

Milline jalgratas lapsele valida?

Igaüks kes hakkab lapsele uut jalgratast ostma, peaks eelnevalt selle küsimuse esitama. Anname siinkohal Sulle omapoolsed soovitused, et oleks lihtsam teha õige valik.

Tagamaks lapsele ohutu jalgrattasõidu, on äärmiselt oluline valida õiges suuruses jalgratas. Paraja jalgrattaga kohaneb laps kiiresti ning suudab ka seda ohutult juhtida. Tihti püüavad vanemad osta lapsele võimalikult suure jalgratta, et siis saab kauem kasutada ning ei pea lähiajal uut ostma. Soov on igati mõistetav, aga kindlasti tuleks arvestada, et liiga suure rattaga ei suuda laps ohutult sõita. Suur jalgratas on ka raamilt pikem ning laps ei ulata korralikult lenksuni. Lisaks ei ulatu ta ka pidurilinkideni ning seetõttu on ka pidurdamine raskendatud.

Esimene ning kõige olulisem on valida lapsele paras jalgratas ning seejärel valida juba sobilik ning meeldiv mudel.

Järgmine oluline tähelepanek on, et ratas oleks käsipiduritega, kuna enamus kvaliteetrataste tootjatel on jalgrattad käsipiduritega. Hilisem ümberharjumine jalgpidurilt käsipidurile on äärmiselt ohtlik ning aeganõudev. Äkkpidurdamise korral, kui laps ei ole harjutud käsipiduriga pidurdama, siis väntab ta lihtsalt tagurpidi ning pidurdamist ei toimu. Selline olukord võib lõppeda traagiliselt. Seetõttu soovitame lapsele kindlasti valida käsipiduritega jalgratas, et oleks tagatud ohutu rattasõit ka tulevikus.

Jalgratta värvitoonidest võiks eelistada erksaid toone, kuna sel juhul on liikluses ta paremini nähtav. Vältida tuleks toone, mis sulanduvad ümbritseva keskkonnaga. Kõik ikka selleks, et liiklemine oleks ohutu. Näiteks maal must ruut mustal taustal, võib olla küll teosena intrigeeriv, kuid tõenäoliselt on selle ruudu leidmine üsna võimatu.

Lasterataste suurused

Anname siinkohal soovituse jalgratta suuuruse valiku osas, mis sõltub eelkõige lapse pikkusest. Suurus tollides tähendab jalgratta ratta läbimõõtu.

  • 12” jalgratas sobib lapsele vanuses 2-3 aastat
  • 16” sobib vanusele 4-5 aastat ning pikkusele 105-120cm
  • 20” sobib vanusele 5-7 aastat ning pikkusele 115-135cm
  • 24” sobib vanusele 7-11 aastat ning pikkusele 130-150cm
  • 26” – 29″ jalgratas pikkus alates 140cm
  • 26”-29” jalgrattaid toodetakse erineva raami suurusega ning need on sobilikud juba ka täiskasvanutele. Valida tuleks vaid oma pikkusele sobilik raami kõrgus.

Vaata siit kõiki lasterattaid

Kui Sul on lisaks küsimusi võta meiega ühendust ning aitame teha just Sulle sobiliku valiku.

Altan Team kontakt

Oled oodatud ka meie salongi Reti tee 11, Peetri. Palun anna eelnevalt enda tulekust teada.

Altan Team  – 17 aastat kogemust ning klientide usaldust!

Lasterattad

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga